Sertleşme Sorunu; Nedenleri ve Çözümleri Nelerdir?

Sertleşme sorunu özellikle 40 yaşını geçmiş erkeklerin en çok başına gelen cinsel sorundur. Sertleşme sorunu ile her yaşta karşılaşılabilmektedir ancak en çok karşılaşılan dönem ileri ki yaşlardır.

Serleşme sorunu; cinsel ilişki için gerekli olan penis sertliğinin sağlanamaması ya da sürdürülememesi durumu olarak tanımlanır. Özellikle son yıllarda sertleşme sorunu yaşayan hastalarda ciddi bir artış söz konusu. Değişen beslenme alışkanlıkları ve modern yaşamın getirdiği stres ve hızın bu artışta etkisi olduğu düşünülüyor. Ayrıca gençlerde görülen sertleşme sorunu vakalarında da ciddi artış söz konusu. Dijital yaşamın yaydığı radyasyonun da bu sorunda etken olduğu biliniyor.

Ülkemizde yapılan bir cinsellik araştırmasına göre her 3 erkekten 2’si sertleşme sorunu ile karşılaşıyor. 40 – 70 yaş arası erkeklerde bu oran yüzde 70’lerin üzerine çıkıyor.

Sertleşme sorununun kullanılan ilaçlar geçirilen, hastalıklar, geçirilmiş ameliyatlar gibi fiziksel nedenlerinin yanında psikolojik nedenleri de bulunuyor.

Sertleşmeye en iyi ilaç hangisi?Erkeklerde Sertleşme Sorunu Nedenleri

Psikolojik nedenlerinin başında kaygılar ve performans endişesi geliyor. Cinsel ilişki konusunda gereksiz stres, heyecan ve kaygı oluşturan bireylerde erken boşalma ve bununla bağlantılı sertleşme sorunu oldukça sık görülüyor. Özgüven eksiği ile beslenen kaygı ve endişe durumu erkete sertleşme sorununun en önemli nedenlerinden biridir. Ayrıca, stres, eşler arasındaki geçimsizlikler, iletişim eksikliği, fantezi eksikliği, aşırı yorgunluk. Depresyon gibi nedenlerde sertleşme sorunun nedenleri arasındadır.

Serleşme sorununun çözülemeyecek bir yanı yoktur. Belirli bir yaşı geçmiş ve fiziksel nedenlerle sertleşme sorunu yaşayanlar için uygulanan birçok tedavi yöntemi vardır. Korku, endişe gibi nedenlerle sertleşme problemi ve erken boşalma yaşayanlar için en sağlıklı tedavi yöntemi iletişimdir. Partnerleri ile bu durumu ortak sorunları olarak görüp konuşmalı ve çözmeliler. Yeni cinsel ilişki pozisyonları, mekân değişikliği, fanteziler sertleşme sorununa çözüm olabilir. Ayrıca bir uzmandan psikolojik yardımı almak ta faydalı olacaktır.

Cinsellik insanlığa sunulmuş bir nimettir. 21.yy’ın tıp dünyasında cinsel sorunlara çözümler bulmak imkân dâhilindedir. Enseyi karartmadan tedavi yöntemlerini araştırın ve uzman yardımı alın.

Ayrıca sitemizde satılan sertleşme sağlayıcı haplar kullanarak ereksiyon olamama problemlerinden kurtulabilirsiniz.

Yorum yapın